Montaż pompy wspomagania.

Montaż pompy wspomagania.

-wskazówki:

Po zamontowaniu pompy wspomagania w samochodzie w pierwszej kolejności pamiętajmy o włożeniu wtyczek do pompy. Po tej czynności wlewamy do zbiornika pompy płyn hydrauliczny pamiętając  o zalaniu tym samym rodzajem płynu. W drugiej  kolejności odpalamy silnik ,wykonując manewr kierownicą do końca  w prawo i w lewo odpowietrzając w ten sposób cały układ, ważnym czynnikiem jest natężenie prądu w aucie. Po wykonaniu  tych czynności sprawdzić poziom płynu w pompie , jeżeli się pieni oznacza to, że w układzie znajduje się jeszcze powietrze.

WAŻNE:

- Pamiętajmy nie wolno dopuścić, aby pompa wspomagania pracowała na sucho.

-Pamiętajmy o zamontowaniu elementów wygłuszających : nadkola i płyty pod silnik, które zabezpieczają przed dostawaniem się wody.

-Mycie silnika na myjni ciśnieniowej uszkadza pompę, gdyż woda pod ciśnieniem dostaje się do środka co powoduje zalanie pompy.

Ostatnie wpisy

Pompy wspomagania

Pompy wspomagania

W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić samochód bez wspomagania kierownicy. Brak tej opcji dotyczy dziś małych aut, w których cena bazowa zawiera brak pompy wspomagania. Inaczej jest w przypadku dużych aut posiadających przedni napęd. Wspomagania nie mają też auta wyczynowo-sportowe. Jednak pompy wspomagania kierownicy są niemalże niezbędne w przypadku aut używanych przez nas codziennie. Pomaga nam to w kręceniu kierownicą podczas parkowania i oddziałuje na bezpieczeństwo.

Read more >>
CIEKAWOSTKA  Z  HISTORI POMP  WSPOMAGANIA

CIEKAWOSTKA  Z  HISTORI POMP  WSPOMAGANIA

1925 roku w samochodzie Oldsmobil po raz pierwszy wykorzystano zasadę dwukomorowej skrzydełkowej pompy wspomagania z zintegrowanym regulatorem przepływu  z zaworem ciśnienia. Po mimo upływu czasu konstrukcja przetrwała do naszych czasów wciąż doskonalona i ulepszana.

Read more >>
Montaż pompy wspomagania.

Montaż pompy wspomagania.

Po zamontowaniu pompy wspomagania w samochodzie w pierwszej kolejności pamiętajmy o włożeniu wtyczek do pompy. Po tej czynności wlewamy do zbiornika pompy płyn hydrauliczny pamiętając  o zalaniu tym samym rodzajem płynu. 

Read more >>
Demontując pompę wspomagania na co zwrócić uwagę?

Demontując pompę wspomagania na co zwrócić uwagę?

Jeżeli występuje problem ze wspomaganiem, zobacz w jakim stanie jest Twoja pompa aby  pompę zdemontować ,należy w pierwszej kolejności zacząć od odpięcia klemy akumulatora, a następnie ściągnięcie lewego koła, gdzie umieszczona jest pompa... 

Read more >>


Featured Products