Montaż pompy wspomagania.

Montaż pompy wspomagania.

-wskazówki:

Po zamontowaniu pompy wspomagania w samochodzie w pierwszej kolejności pamiętajmy o włożeniu wtyczek do pompy. Po tej czynności wlewamy do zbiornika pompy płyn hydrauliczny pamiętając  o zalaniu tym samym rodzajem płynu. W drugiej  kolejności odpalamy silnik ,wykonując manewr kierownicą do końca  w prawo i w lewo odpowietrzając w ten sposób cały układ, ważnym czynnikiem jest natężenie prądu w aucie. Po wykonaniu  tych czynności sprawdzić poziom płynu w pompie , jeżeli się pieni oznacza to, że w układzie znajduje się jeszcze powietrze.

WAŻNE:

- Pamiętajmy nie wolno dopuścić, aby pompa wspomagania pracowała na sucho.

-Pamiętajmy o zamontowaniu elementów wygłuszających : nadkola i płyty pod silnik, które zabezpieczają przed dostawaniem się wody.

-Mycie silnika na myjni ciśnieniowej uszkadza pompę, gdyż woda pod ciśnieniem dostaje się do środka co powoduje zalanie pompy.

Ostatnie wpisy

Regeneracja pomp wspomagania

Regeneracja pomp wspomagania

Na wyposażenie pomp wspomagania składa się korpus, komora, w której funkcjonuje wirnik wraz z łopatkami, oś napędowa, płyty oporowe oraz czasem sprężyna dociskowa. Przy wyjściu z pompy znajduje się zawór ciśnieniowy, który zabezpiecza układ wspomagania przed możliwym zbyt dużym wzrostem ciśnienia. Pompy wspomagania są niezbędne we wszystkich samochodach, często jednak ulegają usterkom, które są wynikiem częstego i nieodpowiedniego użytkowania. W każdym profesjonalnym serwisie pomp wspomagania znaleźć można wykonane kompleksowo usługi regeneracyjne. 

Read more >>
Pompy wspomagania

Pompy wspomagania

W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić samochód bez wspomagania kierownicy. Brak tej opcji dotyczy dziś małych aut, w których cena bazowa zawiera brak pompy wspomagania. Inaczej jest w przypadku dużych aut posiadających przedni napęd. Wspomagania nie mają też auta wyczynowo-sportowe. Jednak pompy wspomagania kierownicy są niemalże niezbędne w przypadku aut używanych przez nas codziennie. Pomaga nam to w kręceniu kierownicą podczas parkowania i oddziałuje na bezpieczeństwo.

Read more >>
CIEKAWOSTKA  Z  HISTORI POMP  WSPOMAGANIA

CIEKAWOSTKA  Z  HISTORI POMP  WSPOMAGANIA

1925 roku w samochodzie Oldsmobil po raz pierwszy wykorzystano zasadę dwukomorowej skrzydełkowej pompy wspomagania z zintegrowanym regulatorem przepływu  z zaworem ciśnienia. Po mimo upływu czasu konstrukcja przetrwała do naszych czasów wciąż doskonalona i ulepszana.

Read more >>
Montaż pompy wspomagania.

Montaż pompy wspomagania.

Po zamontowaniu pompy wspomagania w samochodzie w pierwszej kolejności pamiętajmy o włożeniu wtyczek do pompy. Po tej czynności wlewamy do zbiornika pompy płyn hydrauliczny pamiętając  o zalaniu tym samym rodzajem płynu. 

Read more >>


Featured Products