O Naszej działalności

Jesteśmy firmą, która znajduje się na Polskim rynku od kilku lat. Specjalizujemy się w regeneracji oraz sprzedaży pomp wspomagania do różnych marek samochodów. Nasze produkty stacjonarnie sprzedajemy na giełdzie samochodowej Poznań-Przeźmierowo oraz prowadzimy sprzedaż aukcyjną na Allegro. Naszym głównym atutem jest  wiedza i doświadczenie. Nasze usługi objęte są gwarancją 12 miesięcy. Poprzez używanie tylko oryginalnych części, a nie zamienników oraz dokładne testy sprawdzające jakość sprzedawanych Państwu produktów, gwarantujemy pełne zadowolenia z zakupionych od nas części.

Podchodzimy w sposób indywidualny i w pełni profesjonalny do każdej naprawy. Pracujemy na profesjonalnym sprzęcie i posiadamy dostęp do najnowszych informacji technicznych i elektroniki samochodowej.

Zapewniamy miłą i profesjonalną obsługę oraz konkurencyjne ceny.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY 

SPRZEDAŻĄ – REGENERACJĄ – SKUPEM

ELEKTROHYDRAULICZNYCH POMP WSPOMAGANIA

 

 1.        Posiadamy pompy wspomagania zregenerowane jak i pochodzące z demontażu
 2.        Skupujemy od klientów indywidualnych uszkodzone pompy oraz poszukujemy stałych dostawców z większymi ilościami pomp wspomagania, do wszystkich marek samochodów
 3.        Na życzenie klienta montujemy pompy wspomagania w ich pojazdach po wcześniejszym uzgodnieniu i umówieniu wolnego terminu jak i kosztów montażu.

 

REGENERACJA – JAK SIĘ ODBYWA

 

 1.        Każda z pomp która do nas trafia jest rozbierana na części
 2.        Wszystkie podzespoły elektroniczne, które ulegają uszkodzeniu są wymieniane na oryginalne
 3.        Łożyska, które ulegają zużyciu są wymieniane na nowe
 4.        Aluminiowe części korpusów są czyszczone i ponownie uszczelniane oraz odtłuszczane
 5.        Każda z pomp, która przechodzi regenerację jest testowana i wysyłana do klienta
 6.        Do każdej naprawianej pompy podchodzimy w sposób indywidualny

Na wszelkie Państwa pytania chętnie udzielamy odpowiedzi

 

PODSTAWOWE PRZYCZYNY POWSTAWANIA AWARII  POMP WSPOMAGANIA

 

 1.        W układzie wspomagania znajduje się olej, którego obecność jest konieczna do prawidłowego działania całego układu:

                 - zbyt niski poziom lub całkowity brak prowadzi do uszkodzenia pompy wspomagania

 1.        Częstą przyczyną powstawania awarii jest wilgoć, która zazwyczaj dostaje się do środka pompy poprzez wtyczki lub zużyte uszczelki
 2.        Brak płyty pod silnikiem jak również brak nadkola w aucie powoduje dostawanie się wody, które z biegiem czasu całkowicie uszkadza pompę wspomagania
 3.        Najczęściej występującą porą awarii  pomp jest okres zimowy, sól która występuje na drogach przy braku wyżej wymienionych części niszczy podzespoły pomp w wyniku czego dochodzi do całkowitego uszkodzenia  pompy.

 

NAJCZĘSTSZE WYSTĘPOWANIE USTEREK ZA KTÓRE ODPOWIEDZIALNA  JEST POMPA WSPOMAGANIA

 

 1.        Wspomaganie nie działa w sposób płynny
 2.        Kompletny brak wspomagania
 3.        Zapalająca się kontrolka od wspomagania
 4.        Pompa wytwarza zmienne i głośne dźwięki podczas pracy silnika 

Ostatnie wpisy

Regeneracja pomp wspomagania

Regeneracja pomp wspomagania

Na wyposażenie pomp wspomagania składa się korpus, komora, w której funkcjonuje wirnik wraz z łopatkami, oś napędowa, płyty oporowe oraz czasem sprężyna dociskowa. Przy wyjściu z pompy znajduje się zawór ciśnieniowy, który zabezpiecza układ wspomagania przed możliwym zbyt dużym wzrostem ciśnienia. Pompy wspomagania są niezbędne we wszystkich samochodach, często jednak ulegają usterkom, które są wynikiem częstego i nieodpowiedniego użytkowania. W każdym profesjonalnym serwisie pomp wspomagania znaleźć można wykonane kompleksowo usługi regeneracyjne. 

Read more >>
Pompy wspomagania

Pompy wspomagania

W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić samochód bez wspomagania kierownicy. Brak tej opcji dotyczy dziś małych aut, w których cena bazowa zawiera brak pompy wspomagania. Inaczej jest w przypadku dużych aut posiadających przedni napęd. Wspomagania nie mają też auta wyczynowo-sportowe. Jednak pompy wspomagania kierownicy są niemalże niezbędne w przypadku aut używanych przez nas codziennie. Pomaga nam to w kręceniu kierownicą podczas parkowania i oddziałuje na bezpieczeństwo.

Read more >>
CIEKAWOSTKA  Z  HISTORI POMP  WSPOMAGANIA

CIEKAWOSTKA  Z  HISTORI POMP  WSPOMAGANIA

1925 roku w samochodzie Oldsmobil po raz pierwszy wykorzystano zasadę dwukomorowej skrzydełkowej pompy wspomagania z zintegrowanym regulatorem przepływu  z zaworem ciśnienia. Po mimo upływu czasu konstrukcja przetrwała do naszych czasów wciąż doskonalona i ulepszana.

Read more >>
Montaż pompy wspomagania.

Montaż pompy wspomagania.

Po zamontowaniu pompy wspomagania w samochodzie w pierwszej kolejności pamiętajmy o włożeniu wtyczek do pompy. Po tej czynności wlewamy do zbiornika pompy płyn hydrauliczny pamiętając  o zalaniu tym samym rodzajem płynu. 

Read more >>


Featured Products